مشخصات فردی و زندگینامه
نام:محمود
نام خانوادگی:حبیب اللهی
پست الکترونیک:mhabibollahi@noornet.net
تخصص ها:فقه و اصول ، فقه و اصول ، کلام ، فلسفه

زندگی نامه

اینجانب در سال 1344 هجری شمسی در شهر اصفهان درخانواده ای روحانی به دنیا آمدم. مرحوم پدرم از شاگردان بنام مرحوم آیت الله خادمی اصفهانی محسوب می شدند. با تشویق ایشان بعد از اخذ مدرک دیپلم در سال 1362 بلافاصله وارد حوزه علمیه اصفهان شده و با جدیت تمام دروس مقدمات را نزد مرحوم پدر فراگرفتم و سپس دروس سطح را نزد اساتیدی همچون مرحوم آیت الله امامی گذراندم.

در سال 1369 علاقه شدید به فراگیری علوم اسلامی در سطح بالاتر مرا به شهر مقدس قم کشانید و ادامه دروس سطح را نزد اساتیدی همچون مرحوم آیت الله پایانی(ره)، مرحوم وجدانی (ره)و حجه الاسلام موسوی تهرانی گذراندم.

در سال 1375 وارد درس خارج فقه و اصول شده و از محضر اساتیدی همچون آیت الله مکارم شیرازی و مرحوم آیت الله تبریزی در فقه و از محضرآیت الله سبحانی در اصول بهره بردم .

همزمان با شروع درس خارج در سال 1376 در رشته مدرسی الهیات ومعارف اسلامی (گرایش فلسفه و کلام ) در مقطع کارشناسی ارشد مرکز تربیت مدرس دانشگاه قم پذیرفته شدم و بعد از دو سال به عنوان نفراول آن دوره پس از دفاع پایان نامه با درجه عالی فارغ التحصیل گردیدم.

هم اکنون علاوه برتحصیل در خارج فقه و اصول به تدریس فلسفه و کلام در جامعة المصطفی العالمیة (مدرسه دین پژوهی)در مقطع کارشناسی و در حوزه علمیه جامعةالزهرا (س)به تدریس کلام تخصصی در مقطع کارشناسی ارشد نیز مشغول هستم.